wtorek, 6 stycznia 2015

#65 "RADZKA RADZI ..." - RECENZJA

Dzisiaj na pierwszy plan wychodzi Magdalena Kanoniak znana przede wszystkim jako Radzka, która w listopadzie wydała swój pierwszy ( i mam nadzieję, że nie ostatni) poradnik modowy. Książka o której dzisiaj mowa nosi tytuł "Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!" i jest ona kwintesencją wszystkich filmików autorki zamieszczonych na YouTubie. Nazwałabym ten poradnik taką naszą prywatną Radzką, która zostanie już z nami do końca życia ( oczywiście jeżeli ją kupiliście ).


W pierwszym dziale Radzka rozprawia się z analizą kolorystyczną, której mówi stanowcze NIE. Zwraca zaś uwagę na typ urody (chłodny lub ciepły) , który rzeczywiście jest dobrą wskazówką przy doborze ubrań. Moim zdaniem, każda osoba może nosić ubrania niebieskie czy różowe, ale musi znaleźć odcień w którym będzie się dobrze czuła np. poprzez kolor RÓŻOWY rozumiemy i ten pudrowy róż, ale także bijący neonowy odcień. Następne kartki poświęcone zostały znaczeniom kolorów co według mnie jest świetnym pomysłem.


Następny dział nazwany 'Historia mody XX wieku w pigułce' zajmuje tylko 10 stron. Według mnie temat rzeka, ale jeden z ciekawszych dotyczących mody. Oczywiście wiem, że ta książka jest przede wszystkim o sylwetkach, ale po cichaczu rozbudowałabym ten rozdział o co najmniej 10 stron ;) Dodałabym do świetnych ilustracji i krótkich informacji zdjęcia stylizacji stworzonych przez Radzkę. Kolejny według mnie świetny dział to 'Ściąga' w której dowiemy się co nie co o bardzo znanych produktach bardzo znanych marek (tak musiałam tu użyć powtórzenia!) np. o klasycznym trenczu od Burberry, szpilkach z czerwoną podeszwą czy też o małej Chanelce ;)


Najważniejszy i najbardziej rozbudowany rozdział to 'Jaką sylwetką jesteś?'. Radzka na początku pomaga nam w określeniu naszej figury, a później omawia całą garderobę dla poszczególnych sylwetek : gruszki, klepsydry, jabłka, modelkowej i ultrakobiecej. Autorka proponuje dla każdej z nich fasony ubrań: na dzień, do biura, na wieczór, okrycia wierzchnie i dodatki. Dział bardzo przejrzysty (może za bardzo) , chociaż mogło się tu znaleźć więcej zdjęć dziewczyn (zdjęcia samych ubrań nie przekonują mnie do siebie, ponieważ nie widzimy jak wyglądają na danej sylwetce). Widać, że Radzka wie o czym mówi i z chęcią dzieli się wiedzą ze swoimi widzkami i czytelnikami ;)


Rozdział 6 to 'Mity' czyli paski pogrubiają i czerń wyszczupla. Taak, w tym dziale Magdalena robi z tym porządek i obala dawno już utarte mity :) 'Złota 13' - czyli ubrania, które według autorki ułatwią nam codzienne odzieżowe wybory. Na początku tego działu jest mowa o tzw. basicach, cóż, moim zdaniem pozostaną one jeszcze na trochę podstawowym elementem garderoby wielu Polek. Następny dział to 'Dress code' czyli etykieta ubioru. Na prawdę ciekawy dział, bo kto widział o istnieniu stylu business formal czy smart casual. Myślę, że z tego działu skorzystam dopiero na/po studiach ;)


Przedostatni rozdział ma świetną nazwę a mianowicie 'Materiały czyli niech przemówi metka!'. Coś dla młodych, niedoświadczonych kobiet, ale również tych starszych, które chcą sobie przypomnieć wiedzę o  metkach, które nadal sprawiają wiele problemów i dla niektórych są jak czarna magia! :D

W ostatnim czasie 'Zakupy on-line' stają się dla wielu ludzi codziennością. Ostatnio sama stwierdziłam, że chodzenie po sklepach już nie sprawia mi takiej przyjemności jak kiedyś. Na szczęście Radzka ten temat też wzięła pod lupę i zgromadziła wszystkie potrzebne informacje dotyczące zakupów internetowych w Polsce jak i za granicą ;)


Cóż, przebrnęliśmy przez całą książkę także czas na PODSUMOWANIE :
Z zachwytem patrzyłam na ilustracje Agaty Rek, które pojawiały się na początku każdego działu (chyba dla nich samych byłabym zdolna kupić tą książkę) ;)  Szczerze mówiąc myślałam, że w książce będzie trochę więcej samej autorki (oczywiście w postaci zdjęć), ale czytając kolejne strony słyszałam w podświadomości głos Radzki ( taak, to jest świetne uczucie!). Polecam Wam ten poradnik, świetny pomysł na prezent, M. ♥

PS. Do wszystkich fanów Radzki - już 21 stycznia o 18 w Focusie w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie promujące powyższą książkę! Napiszcie jeżeli się wybieracie to może się zobaczymy ;*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz ;*